REKLAM SEKTÖRÜYLE BAŞLADI PLATFORM VE VİNÇ MAKİNE PARKI OLUŞTURDU - Anadolu Vinç | 0507 358 20 86

Reklam sektörüyle tanınan ARD Reklam, platform ve vinç makine parkı oluşturarak sektörde çok önemli bir işe imza attı. ARD Reklam ve Anadolu Platform Genel Müdürü Ali Rıza Gürcü, “2007 yılında Kıbrıs’ta prefabrik ev yapmaya başladık. 2010 yılında ARD Reklam firmasını kurduk. 100’e yakın panomuz bulunmakta. Bunları büyük ölçekli firmalara kiraya vermekteyiz. Anadolu Platform’u 2010 yılında gelişen işlerimiz neticesinde kurmak zorunda kaldık. Şu an kiraya verdiğimiz 5 tane platform, 3 tane şu anda Uzmanlar’ın fabrikasında hazır bir şekilde bekleyen 2.el alımını yaptığımız vincimiz bulunmakta. Ürün gamımız bu kadar genişlediği için kiralama sektörüne de merhaba demiş olduk” dedi.
2001 yılında nakliyecilik sektöründen ayrılarak reklamcılık sektörüne adım attıkları ifade eden ARD Reklam ve Anadolu Platform Genel Müdürü Ali Rıza Gürcü,"2007 yılında Kıbrıs’ta prefabrik ev yapmaya başladık. 2010 yılında ARD Reklam firmasını kurduk. 100’e yakın panomuz bulunmakta. Bunları büyük ölçekli firmalara kiraya vermekteyiz. Anadolu Platform’u 2010 yılında gelişen işlerimiz neticesinde kurmak zorunda kaldık. Şu an kiraya verdiğimiz 5 tane platform, 3 tane şu anda Uzmanlar’ın fabrikasında hazır bir şekilde bekleyen 2.el alımını yaptığımız vincimiz bulunmakta. Ürün gamımız bu kadar genişlediği için kiralama sektörüne de merhaba demiş olduk" şeklinde konuştu.
İŞ SIKINTISI YOK, PARA SIKINTISI VAR!
Sektörde şu an bir nakit para bulamama sıkıntısına değinen Gürcü, konu hakkında şunları paylaştı: “Para akışı bulunmamakta. Buna rağmen iş anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmamakta. Yine uzman operatör bulma sıkıntısı oldukça yaygın. Çok yüksek meblağlara alınan makinalar eğitimsiz personelin ellerine teslim edilmekte. Bu da makinaların sağlıksız bir şekilde çalışmasına yol açmakta. Böylesi sorunların üstesinden gelmek için öncelikle vinççiler olarak bir araya gelmek zorundayız. Birbirimizden eleman transfer etmememiz gerekiyor. Çalışanlarımızın hayat standartlarını yükseltmek de bir başka çözüm yolu.Yine operatör yetiştiren okulların açılması lazım. İmalatçıların bir an evvel bir araya gelip bir fiyat politikası oluşturmaları lazım.Demin de bahsettiğim gibi vinç sektöründe çok acilen bir birlik beraberlik durumunun gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun için de samimi bir ortamın olması gerekiyor. Bu piyasada hepimize yetecek kadar iş bulunmakta. Dolayısıyla haksız rekabete yol açacak faaliyetlerden kaçınmak gerekiyor. Örneğin iş yapan bir ürün gamında bir firma iyi kâr ediyorsa diğer firmalar da hemen o ürünün imalatına başlamamalı. Böyle olunca piyasada aynı ürün gamından ihtiyaçtan çok daha fazla bulunuyor. Bu da haksız rekabetin kapılarını sonuna kadar açıyor. Vinç sektöründe 6 yıldır bulunmaktayız. Sektöre adım attığımız zaman özellikle ufak metrajlı ürünlerde ticari olarak önemli kazançlar elde edebiliyorduk. Ama şimdi

aynı kazançları elde etmemiz imkânsız hale gelmiş durumda. Bu segmentteki ürünlerde pazar bir doyum noktasına ulaşmak üzere."

KİRALAMA SEKTÖRÜNE YUKARIDAN GİRDİK, PİYASADA OLMAYAN ÖZEL MAKİNALAR YAPTIRDIK

Kiralama sektörüne deyim yerindeyse yukarıdan bir giriş yaptıklarını kaydeden Gürcü,"Piyasada bulunmayan, özel makinalar yaptırdık. 45mt’lik kırmalı teleskopik bir ürünle başladık. Müşteri portföyümüzde sektörümüzle ilgili firmalar bulunmakta. Diğer sektör firmalarına kiralama yapmamaktayız.Oldukça büyük projelerde de yer aldık. Yalova Köprüsü’nde Önder Vinç’e, 3.boğaz Köprüsü’nde Zafer Vinç’e, İlahiyat Camisi projelerinde hizmet verdik. Piyasada alanımızda oldukça tanınır bir firma haline geldik" ifadelerini kullandı.

KAYAR KASA YATIRIMLARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Yatırımlarla ilgili olarak ARD Reklam ve Anadolu Platform Genel Müdürü Ali Rıza Gürcü şu ifadeleri kullandı: “Önümüzdeki süreçte kayar kasa yatırımlarına ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Bunlar da ağır tonajlı kayar kasalar olacak. Tekne, konteynır, manlift gibi arıza yapmış büyük tonajlı araçların taşınmasını sağlayacak ürünler bunlar. En yakın zamanda da ilk aracımızı yaptıracağız. Bu ürün de sadece kayar kasa olarak değil kupa arkasında 8 veya 10 tonluk bir vinci bulunan kayar kasa olacak.”